Τι προσβάλλει τους ανθρώπους με αναπηρία ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΔΩ ►

Αυτούς θα αντιμετωπίσει η ΑΕΚ

Η ΑΕΚ έμαθε τους 14 αντιπάλους της στον 6ο όμιλο της Football League 2!
Πιο συγκεκριμένα, η Ένωση θα έχει στον όμιλό της τους Άγιο Νικόλαο, Ερμής Ζωνιανών, Ηρόδοτο και ΠΑΟ Κρουσσώνα, από την Κρήτη, ενώ από τις Κυκλάδες κληρώθηκε ο Πανναξιακός.
Θύελλα Ραφήνας, Περαμαϊκός, Αιγάλεω, Κηφισιά, Ηλυσιακός, Περιστέρι, Μανδραϊκός, Αστέρας Βάρης, Τριγλία Ραφήνας και Θύελλα, είναι οι ομάδες από την Αττική.
Μάλιστα, αξίζει να σημειωθεί ότι το πρωτάθλημα της τρίτης Εθνικής περιλαμβάνει....

28 αγωνιστικές και ξεκινάει στις 22 Σεπτέμβρη, ενώ ολοκληρώνεται στις 25 Μάη.
Οι πρώτοι του κάθε ομίλου προβιβάζονται στη Football League, ενώ από τους ομίλους με 16 ομάδες (1,2,4) θα πέσουν 8, από τον 3ο και τον 6ο θα πέσουν 7 και από τον 5ο θα πέσουν 8.
Τέλος, θα ακολουθήσει κλήρωση για τον καταρτισμό του προγράμματος της, αλλά και για το Κύπελλο της Γ’ Εθνικής. Η 8αδα των προημιτελικών θα προκύψει από κλήρωση και θα αποτελείται από τους πρώτους του κάθε ομίλου, μαζί με δύο από τους φιναλίστ του κάθε τελικού των ομίλων.
Ολόκληρη η διοργάνωση περιλαμβάνει μονούς αγώνες, εκτός από τα ημιτελικά που οι αναμετρήσεις θα είναι διπλές.

Αναλυτικά οι υπόλοιποι όμιλοι:


1ος ΟΜΙΛΟΣ

ΕΒΡΟΣ: Έβρος Σουφλίου
ΘΡΑΚΗ: ΠΑΟ Κόσµιου
ΚΑΒΑΛΑ: Αρης Ακροποτάµου, Ορφέας Ελευθερούπολης, Βυζάντιο Κοκκινοχώµατος, Νέστος Χρυσούπολης
ΔΡΑΜΑ: Δόξα Πετρούσας
ΣΕΡΡΕΣ: Πανσερραϊκός, Εθνικός Σιδηροκάστρου
ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ: Διγενής Λακκώµατος, ΠΟ Μουδανίων
ΚΙΛΚΙΣ: Εθνικός Αγιονερίου, Κιλκισιακός
ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ: Μακεδονικός, Αγροτικός Αστέρας, Ηρακλής Αμπελοκήπων

2ος ΟΜΙΛΟΣ

ΚΑΣΤΟΡΙΑ: Καστοριά, Κάστορας
ΚΟΖΑΝΗ: Κοζάνη
ΠΡΕΒΕΖΑ/ΛΕΥΚΑΔΑ: Κεραυνός Θεσπρωτικού, Εθνικός Φιλιππιάδας, Τηλυκράτης Λευκάδας, Πρέβεζα
ΚΕΡΚΥΡΑ: Όλυµπος Κέρκυρας
ΘΕΣΠΡΩΤΙΑ: Θεσπρωτός
ΗΠΕΙΡΟΣ: Δόξα Κρανούλας
ΓΡΕΒΕΝΑ: Πυρσός Γρεβενών
ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ: Καµπανιακός, Οδυσσέας Κορδελιού, Δόξα Πενταλόφου
ΛΑΡΙΣΑ: Λάρισα, Οικονόµος Τσαριτσάνης

3ος ΟΜΙΛΟΣ

ΗΜΑΘΙΑ: Νάουσα, ΕΑ Παύλου, Λευκάδια Νάουσας
ΤΡΙΚΑΛΑ: Τρίκαλα
ΚΑΡΔΙΤΣΑ: ΑΟ Καρδίτσας
ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ: Λαµία, Αχιλλέας Δοµοκού
ΠΙΕΡΙΑ: Αχιλλέας Νεοκαισάρειας
ΜΑΓΝΗΣΙΑ: Ρήγας Φεραίος
ΕΥΒΟΙΑ: ΑΟ Χαλκίδας, ΑΟ Κύµης
ΛΑΡΙΣΑ: Μαχητής Τερψιθέας, Πυργετός, Δωτιέας Αγιάς, Αµπελωνιακός

4ος ΟΜΙΛΟΣ

ΑΡΤΑ: ΑΕ Καραϊσκάκης
ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑ: Άρης Αιτωλικού, ΑΕ Μεσολογγίου
ΑΧΑΪΑ: Ατρόµητος Λάππα, Αχαϊκή, Εθνικός Σαγέικων
ΗΛΕΙΑ: ΠΑΟ Βάρδας, ΠΦΟ Πανόπουλου, Δόξα Ν. Μανωλάδας
ΑΡΚΑΔΙΑ: Παναρκαδικός
ΜΕΣΣΗΝΙΑ: Καλαµάτα, Μεσσηνιακός
ΑΡΓΟΛΙΔΑ: ΑΕ Ερµιονίδας, Παναργειακός, Πανναυπλιακός
ΚΟΡΙΝΘΙΑ: Κόρινθος

5ος ΟΜΙΛΟΣ

ΑΤΤΙΚΗ: Προοδευτική, Ατρόμητος Πειραιά, Ιωνικός, Πανελευσινιακός, Ολυμπιακός Λαυρίου, Δόξα Βύρωνα, Τράχωνες, Νέα Ιωνία, Εθνικός Αστέρας, Πεύκη
ΚΥΚΛΑΔΕΣ: Μύκονος
ΚΡΗΤΗ: Ατσαλένιος, Ρούβας, Κισσαμικός, Γιούχτας
.woop.gr.

ΣΧΟΛΙΑ

0 Σχόλια