Ο Μύλος των Ξωτικών ΤΡΙΚΑΛΑ 2016

Μύλος των Ξωτικών ΕΔΩ κι ΕΔΩ
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΚΔΗΛΩΣΕΩΝ
Τρίτη 20 Δεκεμβρίου
18:30 Μουσικό σχολείο Καρδίτσας

Τετάρτη 21 Δεκεμβρίου
18:30 Πειρατές εν Βράσει…παιχνιδιού
19:30 Magic night

Πέμπτη 22 Δεκεμβρίου
17:30 Σύλλογος συνταξιούχων ΔΕΗ Τρικάλων
18:00 Μορφωτικός σύλλογος Νεοχωρίου
18:15 Action Gym
19:00 Πολιτιστικό εργαστήρι Έαρ

Παρασκευή 23 Δεκεμβρίου
19:00 Ο Κώστας Μαρτάκης Live στη σκηνή του Μύλου

Σάββατο 24 Δεκεμβρίου
12:30 Magic brothers show
19:00 ΑΠΣ-Τρίκαλα, Ελληνορωμαϊκή πάλη

Κυριακή 25 Δεκεμβρίου
12:30 Live Saxophone από τον Α.Ντόντο
17:30 « Η κόρη του Μύλου & το ποτάμι» της Ε. Γκούμα, δραματοποιημένη αφήγηση
19:00 Κύμα the band live

Δευτέρα 26 Δεκεμβρίου
11:00 Πολιτιστικός σύλλογος Καταχα «Αριστοτέλης»-Ποντιακός Σύλλογος Μακρυγιάλλου «Ο Πόντος»-Πολιτιστικός Σύλλογος Ελευθεροχωρίου-Κοινότητα Νέων-Εύξεινος Λέσχη Ποντίων & Μικρασιατών Ν. Τρικάλων
12:00 «Ένα παιδί χωρίς συναισθήματα» της Ε.Μακρή – Δραματοποίηση από το θεατρικό εργαστήρι Επι Σταγών
14:00 Μικροί Ήρωες –Τσιρκολίνο με ξυλοπόδαρους, Ακροβάτες & Μασκότ
17:00 Σχολή χορού Goldance Academy
17:30 Μέρες Παραμυθιού – Ανθή Θάνου, Μουσική: Αλέξης Μακρής «Με μάλαμα κι ασήμι»
19:00 Κατερίνα Κουρεντζή Live

Τρίτη 27 Δεκεμβρίου
11:30 KAΠΗ Δήμου Θέρμης
12:00 Αγώνας ξιφασκίας από την πρωταθλήτρια ομάδα της ΑΕΚ
13:30 Πολιτιστικός Σύλλογος Φωτάδας
17:00 Πολιτιστική Πρωτοβουλία Αρίλλα
17:30 Μέρες Παραμυθιού – Σάσα Βούλγαρη «Τα τρία χρυσά μήλα»
18:30 Κουκλοθέατρο «ΤΟ ΔΩΡΟ» από το ΚΘΒΕ
19:30 Κώστας Στάθης live

Τετάρτη 28 Δεκεμβρίου
12:00 Φιλαρμονική Δήμου Τρικκαίων
12:00 Παρουσίαση παιδικού βιβλίου «Καλέ μου Άη Βασίλη» της Μ.Ποπκιώση.
13:00 Πολιτιστικός σύλλογος Αγ.Ελεούσης ο «Μ.Αλέξανδρος»
13:30 Χορωδία του Συλλόγου Φίλων Ρετζικίου
14:30 Μουσικοχορευτικός Λαογραφικός όμιλος Ιτέας «Το Χοροστάσι»
16:00 Φιλαρμονική Θεσπρωτικού Πρεβέζης «Ο Απόλλων»
17:00 Μουσικοχορευτικός Λαογραφικός Όμιλος Ιτέας «Το Χοροστάσι»
17:30 Μέρες Παραμυθιού – Μαρία Ζουράρη «Τι είναι αυτό που δεν ξέρω;»
18:00 Εργαστήρι πολιτισμού Ν.Αρτάκης «Παναγία Φανερωμένη»
19:00 Αγώνας του τμήματος ξιφασκίας της ΑΕΚ

Πέμπτη 29 Δεκεμβρίου
12:00 Αγώνας του τμήματος ξιφασκίας της ΑΕΚ
17:30 Μέρες Παραμυθιού – Μαρία Μαχαίρα, Μουσική: Αντώνης Καρασταμάτης «Τα δώρα»
18:00 Σχολή χορού Rythmo studio
19:00 Cubaneros Live

Παρασκευή 30 Δεκεμβρίου
12:00 Magic Show
17:15 «Το παραπονιάρικο ελατάκι» της Β.Μπουλογιώργου δραματοποιημένο παραμύθι
17:30 Μέρες Παραμυθιού – Μαρία Κατσανούλη, Μουσική: Ελμίνα Ροδίτη «Καμώματα»
18:15 ΣΟΑΤ – Tae Kwo Do dance
19:15 Stage – Mainstream Live

Σάββατο 31 Δεκεμβρίου
12:30 Magic show
18:00 Οι Πειρατές ξαναχτυπούν..

Κυριακή 1 Ιανουαρίου 2017
12:30 Live Saxophone
13:00 H σκυλίτσα Διώνη, θα καταπλήξει με τη μοναδική ευφυία της
19:00 Live- Χαμένοι Χάρτες

Δευτέρα 2 Ιανουαρίου
12:00 Μεγάλοι Ζωγράφοι Μικρά παιδιά – Ζωγραφίζοντας με τον Πικάσο
18:00 Το μυστικό ταξίδι του Κοντορεβυθούλη από τον κουκλοθίασο Κυρπαίγνιος παραμυθάς

Τρίτη 3 Ιανουαρίου
12:00 Εκπολιτιστικός Σύλλογος Κρηνίτσας
12:30 Αρχ.Λαογραφικός Πολιτιστικός Σύλλογος Μουζακίου «Οι Γόμφοι»
16:30 Πολιτιστικός Σύλλογος Μικρασιατών Φαρσάλων
17:00 Σύλλογος γυναικών Αμπελακίων
17:30 Σύλλογος Δασκάλων & Νηπιαγωγών Πάτρας
18:30 Σύλλογος εργατικών κατοικιών Σωτήρας «Πολιτεία»
19:00 Γλέντι με παραδοσιακή Ορχήστρα

Τετάρτη 4 Ιανουαρίου
12:30 Σύλλογος Τρικαλινών Ν. Θεσσαλονίκης «Ο ΑΣΚΛΗΠΙΟΣ»
13:00 Πολιτιστικός Σύλλογος Κλειδίου Ημαθίας «Ο Φίλιππος»
17:00 Πολιτιστικός Σύλλογος Κουφαλίων «Η Μακεδονία»
17:30 Πολιτιστικός Σύλλογος Αγ.Γεωργίου Νηλείας «Κένταυρος»
18:00 Πολιτιστικός Σύλλογος Καβασίλων «ο Χαμαετός»
18:30 Ενορία Αγ.Βασιλείου ΣΣ Λιανοκλαδίου
19:00 Μορφωτικός όμιλος Πλατανορεύματος
19:30 Πολιτιστικός Σύλλογος Ημαθίας

Πέμπτη 5 Ιανουαρίου
12:30 Magic show
17:30 Θέατρο σκιών «Ο Καραγκιόζης Μάγειρας στο Μύλο των ξωτικών»
19:00 Blue not band live

Παρασκευή 6 Ιανουαριόυ
19:00 Λαϊκή βραδιά

Σάββατο 7 Ιανουαρίου
19:00 Τελετή λήξης

Related Posts