Πρόγραμμα ελληνικών συμμετοχών στους Παραολυμπιακούς Αγώνες του Ρίο 2016

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

-8 Σεπτεμβρίου
ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ ΠΙΣΤΑΣ:
17:57 Πουρσουίτ ανδρών (προκριματικά): Μπαράκας/Τρουλινός
23.38 Πουρσουίτ ανδρών (τελικός)
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ:
16:41 100μ. ελεύθερο S3 (σειρές): Ριζάογλου, Σταματοπούλου
18:44 100μ. ελεύθερο S3 (τελικός)
ΣΤΙΒΟΣ:
16:05 Σφαίρα F32: Γονιός, Ζησίδης, Κωνσταντινίδης
23:42 100μ. Τ44 (σειρές): Σείτης
00:11 Μήκoς Τ47: Σμαραγδή

9 Σεπτεμβρίου
ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ ΣΕ ΠΑΓΚΟ:
19:00 Κατηγ. 54 κιλά: Μπακοχρήστος
22:00 Κατηγ. 59 κιλά: Κουλούμογλου
ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ ΣΕ ΠΙΣΤΑ:
16:00 Χιλιόμετρο: Χαλκιαδάκη/Μηλάκη, Καντζά/Βούτζαλη
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ:
15:30 100μ. ύπτιο S1 (σειρές): Ταμπαξής, Καρυπίδης
15:38 100μ. ύπτιο S2 (σειρές): Μακροδημήτρης, Καπελλάκης
15:45 100μ. ύπτιο S2 (σειρές): Καλπακίδου
16:05 50μ. πεταλούδα S6 (σειρές): Χριστάκης
17:31 4×50μ. ελεύθερο μικτό 20p. (σειρές)
23:30 100μ. ύπτιο S1 (τελικός)
23:40 100μ. ύπτιο S2 (τελικός)
23:50 100μ. ύπτιο S2 (τελικός)
00:12 50μ. πεταλούδα S6 (τελικός)
02:55 4×50μ. ελεύθερο μικτό 20p. (τελικός)
ΣΤΙΒΟΣ:
16:05 Ακόντιο F54: Στεφανουδάκης
02:00 100μ. T44 (τελικός)
ΤΕΝΙΣ ΜΕ ΑΜΑΞΙΔΙΟ:
Απλό ανδρών (α` γύρος): Διαμαντής

10 Σεπτεμβρίου
ΤΟΞΟΒΟΛΙΑ:
15:00 Ολυμπιακό τόξο γυναικών (γύρος κατάταξης): Ποιμενίδου
ΤΖΟΥΝΤΟ:
16:00 Κατηγ. 100κ. (προκριματικά, ρεπεσάζ, ημιτελικά): Παπαχρήστου
21:30 Κατηγ. 100κ. (τελικός)
ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ ΣΕ ΠΑΓΚΟ:
22:00 Κατηγ. 65κ.: Γκουντάνης
ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ:
18:14 R4 (προκριματικά): Κακοσαίος
20:45 R4 (τελικός)
ΜΠΟΤΣΙΑ:
18:30 Ζευγάρια BC3 (προκριματικά): Πολυχρονίδης/Πανανός/Ντέντα
23:00 Ζευγάρια BC3 (προκριματικά): Πολυχρονίδης/Πανανός/Ντέντα
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ:
15:46 50μ. ελεύθερο (σειρές): Σφαλτός, Χριστάκης
15:58 50μ. πεταλούδα (σειρές): Τσαπατάκης
16:13 50μ. ύπτιο (σειρές): Κωστάκης
16:22 50μ. ύπτιο (σειρές): Ριζάογλου, Σταματοπούλου
23:44 50μ. ελεύθερο (τελικός)
23:56 50μ. πεταλούδα (τελικός)
00:26 50μ. ύπτιο (τελικός)
00:34 50μ. ύπτιο (τελικός)
ΣΤΙΒΟΣ:
16:53 Σφαίρα F20: Μαντούδη, Κυργιοβανάκη
17:48 100μ. Τ47 (σειρές): Κουτούλιας
23:45 Σφαίρα F20: Νικολαίδης, Σενικίδης
01:36 100μ. Τ47 (σειρές): Σμαραγδή
11 Σεπτεμβρίου ΜΠΟΤΣΙΑ:
17:00 Ζευγάρια BC3 (προκριματικά): Πολυχρονίδης/Πανανός/Ντέντα
23:00 Ζευγάρια BC3 (ημιτελικά)
ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ ΠΙΣΤΑΣ:
16:00 Πουρσουίτ (προκριματικά): Χαλκιαδάκη/Μηλάκη, Καντζά/Βούτζαλη
17:34 Χιλιόμετρο: Μπαράκας/Τρουλινός
18:30 Πουρσουίτ (τελικός): Χαλκιαδάκη/Μηλάκη, Καντζά/Βούτζαλη
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ:
15:30 100μ. πρόσθιο SB5 (σειρές): Σφαλτός
15:49 200μ. μικτή ατομική SM9 (σειρές): Μιχαλεντζάκης
16:09 100μ. πρόσθιο SB13 (σειρές): Λιγνός
17:16 100μ. πρόσθιο SB4 (σειρές): Τσαπατάκης
17:26 100μ. πρόσθιο SB4 (σειρές): Αντωνιάδου
17:37 200μ. ελεύθερο S2 (σειρές): Μακροδημήτρης
23:30 100μ. πρόσθιο SB5 (τελικός)
23:46 200μ. μικτή ατομική SM9 (τελικός)
00:02 100μ. πρόσθιο SB13 (τελικός)
02:05 100μ. πρόσθιο SB4 (τελικός)
02:13 100μ. πρόσθιο SB4 (τελικός)
02:37 200μ. ελεύθερο S2 (τελικός)
ΣΤΙΒΟΣ:
16:45 100μ. ανδρών Τ47 (τελικός)
16:48 Mήκος F20: Καναβός
00:56 100μ. γυναικών Τ47 (τελικός)
02:03 200μ. Τ44 (σειρές): Σείτης
TΕΝΙΣ ΜΕ ΑΜΑΞΙΔΙΟ
Απλό ανδρών (β` γύρος)

12 Σεπτεμβρίου – 5η ημέρα
ΞΙΦΑΣΚΙΑ ΜΕ ΑΜΑΞΙΔΙΟ
15:00 Σπάθη ατομικό Α κατηγορίας: Πυλαρινός, Ντούνης
15:00 Σπάθη ατομικό Β κατηγορίας: Τριανταφύλλου
20:00 Σπάθη ατομικό Α κατηγορίας
20:00 Σπάθη ατομικό Β κατηγορίας
ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ ΣΕ ΠΑΓΚΟ
22:00 Κατηγ. 80 κιλά: Μωϋσιάδης
ΜΠΟΤΣΙΑ
18:30 Ζευγάρια BC3 (αγώνας 3-4 θέση)
23:30 Ζευγάρια BC3 (τελικός)
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
17:10 200μ. μικτή ατομική SM6 (σειρές): Χριστάκης
17:45 50μ. ελεύθερο S5 (σειρές): Τσαπατάκης
17:52 50μ. ελεύθερο S5 (σειρές): Αντωνιάδου
01:39 200μ. μικτή ατομική SM6 (τελικός)
02:41 50μ. ελεύθερο S5 (τελικός)
02:48 50μ. ελεύθερο S5 (τελικός)
ΣΤΙΒΟΣ
16:03 Σφαίρα F53: Κοροκίδα
23:30 4×100μ. Τ42-47: Σείτης, Καπέλλας, Κουτούλιας, Βέλτσι, Σεβδικαλής
01:20 200μ. ανδρών Τ44 (τελικός)
ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ
19:30 Sonar (1η ιστιοδρομία): Αλεξάς, Χριστοφόρου, Νοτάρογλου
21:00 Sonar (2η ιστιοδρομία): Αλεξάς, Χριστοφόρου, Νοτάρογλου
ΤΕΝΙΣ ΜΕ ΑΜΑΞΙΔΙΟ
Απλό ανδρών (γ` γύρος)
13 Σεπτεμβρίου
ΞΙΦΑΣΚΙΑ ΜΕ ΑΜΑΞΙΔΙΟ:
15:00 Ξίφος Μονομαχίας Β κατηγορίας: Λουφάκη
2000 Ξίφος Μονομαχίας Β κατηγορίας
ΜΠΟΤΣΙΑ:
16:00 Ατομικό BC3: Πολυχρονίδης, Πανανός, Ντέντα
18:30 Ατομικό BC1: Σουλάνης
22:00 Ατομικό BC4: Mόρφη Μέτζου
23:00 Ατομικό BC3
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ:
17:23 50μ. ελεύθερο S9 (σειρές): Μιχαλεντζάκης
17:35 50μ. ελεύθερο S3 (σειρές): Κωστάκης
01:49 50μ. ελεύθερο S9 (τελικός)
22:25 50μ. ελεύθερο S3 (τελικός)
ΣΤΙΒΟΣ:
16:03 Κορίνα F32: Γονιός, Ζησίδης, Κωνσταντινίδης
ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ:
19:30 Sonar (3η ιστιοδρομία): Αλεξάς, Χριστοφόρου, Νοτάρογλου
21:00 Sonar (4η ιστιοδρομία): Αλεξάς, Χριστοφόρου, Νοτάρογλου
ΤΕΝΙΣ ΜΕ ΑΜΑΞΙΔΙΟ:
Απλό ανδρών (προημιτελικά)

14 Σεπτεμβρίου
ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ ΣΕ ΠΑΓΚΟ:
16:00 Κατηγ. 107 κιλά: Μάμαλος
22:00 Κατηγ. +107 κιλά: Δήμου
ΜΠΟΤΣΙΑ:
16:00 Ατομικό BC1
17:00 Ατομικό BC4
18:00 Ατομικό BC3
23:00 Ατομικό BC1
00:00 Ατομικό BC4
ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ ΔΡΟΜΟΥ:
19:30 Ατομική χρονομέτρηση: Χαλκιαδάκη/Μηλάκη, Καντζά/Βούτζαλη, Μπαράκας/Τρουλινός
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ:
16:32 100μ. ύπτιο 12 (σειρές): Ταϊγανίδης
17:07 50μ. πρόσθιο SB2 (σειρές): Κωστάκης
17:17 50μ. πρόσθιο SB3 (σειρές): Καραούζας
17:36 50μ. ελεύθερο S13 (σειρές): Λιγνός
00:36 100μ. ύπτιο 12 (τελικός)
01:19 50μ. πρόσθιο SB2 (τελικός)
01:35 50μ. πρόσθιο SB3 (τελικός)
01:59 50μ. ελεύθερο S13 (τελικός)
ΣΤΙΒΟΣ:
16:00 Σφαίρα F53: Φερνάντες
00:06 400μ. Τ44 (σειρές): Σείτης
00:23 Μήκος F47: Κουτούλιας
PARACANOE:
15:00 Kayak KL1 200μ. (σειρές): Πρελορέντζου
ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ:
19:30 Sonar (5η ιστιοδρομία): Αλεξάς, Χριστοφόρου, Νοτάρογλου
21:00 Sonar (6η ιστιοδρομία): Αλεξάς, Χριστοφόρου, Νοτάρογλου
ΤΕΝΙΣ ΜΕ ΑΜΑΞΙΔΙΟ
Απλό ανδρών (ημιτελικά)
15 Σεπτεμβρίου
ΤΟΞΟΒΟΛΙΑ:
15:00 Ολυμπιακό Τόξο γυναικών (γύρος 32)
21:00 Ολυμπιακό Τόξο γυναικών (προημιτελικά, ημιτελικά, τελικοί)
ΞΙΦΑΣΚΙΑ ΜΕ ΑΜΑΞΙΔΙΟ:
15:00 Ομαδικό ξίφος μονομαχίας: Πυλαρινός, Ντούνης, Τριανταφύλλου
22:00 Ομαδικό ξίφος μονομαχίας
ΜΠΟΤΣΙΑ:
16:00 Ατομικό BC3 (προημιτελικά)
16:00 Ατομικό BC1 (προημιτελικά)
17:30 Ατομικό BC4 (προημιτελικά)
17:30 Ατομικό BC1 (προημιτελικά)
22:00 Ατομικό BC1 (ημιτελικά)
22:00 Ατομικό BC3 (ημιτελικά)
23:30 Ατομικό BC4 (ημιτελικά)
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ:
15:30 100μ. πεταλούδα S9 (σειρές): Μιχαλεντζάκης
15:44 100μ. πρόσθιο SB6 (σειρές): Χριστάκης
16:29 200μ. ελεύθερο S3 (σειρές): Κωστάκης
17:18 50μ. ύπτιο S1 (σειρές): Ταμπαξής, Καρυπίδης
17:24 50μ. ύπτιο S2 (σειρές): Μακροδημήτρης, Καπελλάκης
17:30 50μ. ύπτιο S2 (σειρές): Καλπακίδου
23:30 100μ. πεταλούδα S9 (τελικός)
23:43 100μ. πρόσθιο SB6 (τελικός)
00:34 200μ. ελεύθερο S3 (τελικός)
01:44 50μ. ύπτιο S1 (τελικός)
01:52 50μ. ύπτιο S2 (τελικός)
02:00 50μ. ύπτιο S2 (τελικός)
ΣΤΙΒΟΣ:
17:38 400μ. ανδρών Τ44 (τελικός)
PARACANOE:
15:00 Kayak KL1 200μ. γυναικών (ημιτελικά)
16:00 Kayak KL1 200μ. γυναικών (τελικός)
ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ:
19:30 Sonar (7η ιστιοδρομία): Αλεξάς, Χριστοφόρου, Νοτάρογλου
1:00 Sonar (8η ιστιοδρομία): Αλεξάς, Χριστοφόρου, Νοτάρογλου

16 Σεπτεμβρίου
ΜΠΟΤΣΙΑ:
16:00 Ατομικό BC1 (αγώνας θέσεις 3-4)
16:00 Ατομικό BC3 (αγώνας θέσεις 3-4
17:20 Ατομικό BC4 (αγώνας θέσεις 3-4)
18:30 Ατομικό BC1 (τελικός)
23:00 Ατομικό BC3 (τελικός)
01:00 Ατομικό BC4 (τελικός)
ΣΤΙΒΟΣ:
16:19 50μ. ύπτιο S4 (σειρές): Ριζάογλου
17:22 150μ. μικτή ατομική SM3 (σειρές): Κωστάκης
00:32 50μ. ύπτιο S4 (τελικός)
02:30 150μ. μικτή ατομική SM3 (τελικός)
ΣΤΙΒΟΣ:
23:33 Σφαίρα F33: Λιάγκου
ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ
19:30 Sonar (9η ιστιοδρομία): Αλεξάς, Χριστοφόρου, Νοτάρογλου
21:00 Sonar (10η ιστιοδρομία): Αλεξάς, Χριστοφόρου, Νοτάρογλου
ΤΕΝΙΣ ΜΕ ΑΜΑΞΙΔΙΟ:
Ατομικό ανδρών (αγώνας για θέσεις 3-4)

17 Σεπτεμβρίου
ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ ΔΡΟΜΟΥ:
19:00 Αγώνας αντοχής ανδρών: Μπαράκας/Τρουλινός
19:05 Αγώνας αντοχής γυναικών: Χαλκιαδάκη/Μηλάκη, Καντζά/Βούτζαλη
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ:
15:30 100μ. ελεύθερο S6 (σειρές): Χριστάκης
16:05 50μ. ελεύθερο S12 (σειρές): Ταϊγανίδης
16:32 100μ. ύπτιο S13 (σειρές): Λιγνός
23:30 100μ. ελεύθερο S6 (τελικός)
00:00 50μ. ελεύθερο S12 (τελικός)
00:58 100μ. ύπτιο S13 (τελικός)
ΣΤΙΒΟΣ:
00:21 Μήκος F44: Καπέλλας, Βέλτσι, Σεϊτης
ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ:
18:00 Sonar (11η ιστιοδρομία): Αλεξάς, Χριστοφόρου, Νοτάρογλου74

Related Posts